Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Каннабіноїди: все про наркотичну речовину, залежність та методи лікування

Каннабіноїди: все про наркотичну речовину, залежність та методи лікування

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
24 February 2023

Наркотичні речовини, зокрема каннабіноїди, користуються великою популярністю. Люди вважають, що каннабіноїд – це легкий наркотик, який не може викликати залежність і нашкодити організму. Звісно, ​​це все міф. Будь-який вид наркотиків та алкоголю викликають залежність, якщо вживати речовини постійно.

Так відбувається тому, що змінюється хімічний склад організму, перестають вироблятися нейромедіатори та гормони, які відповідають за радість, щастя. До них відноситься серотонін, ендорфін. Коли людина вживає наркотичну речовину, серотонін викидається в організм у великій кількості. Потім якийсь час спостерігається нестача цього гормону. Якщо людина не вживає знову і знову, процес виробки нормалізується. Але якщо люди не зупиняються, організму щоразу стає все складніше виробляти гормони радості. У результаті людина може радіти тільки під дією наркотику. Якщо його немає в організмі, то життя стає сірим і похмурим. Так виникає залежність.

Навіть коли людина вживає ліки, що містять каннабіноїди, вона може почати звикати до наркотику. Тому щойно зникає потреба у вживанні препарату (зазвичай такі препарати використовуються для зняття болю), потрібно відразу ж скасувати його. Якщо виникло відчуття пригніченості, апатії, агресія, відсутність бажання жити – важливо звернутися до лікаря. Інакше може розпочатися залежність.

Залежність від каннабіноїдів не така страшна, як від героїну, амфетамінів. Частково це пояснюється природним походженням наркотику. Але це не означає, що його варто вживати. Тим паче, на регулярній основі.

Походження, особливості та шкода каннабіноїдів

Перш ніж докладніше говорити про те, чим небезпечна канабіноїдна залежність, потрібно трохи розповісти про саму речовину, наркотики, які з неї виробляються. Каннабіноїди – природні речовини, які видобувають із листя, квітів та насіння конопель. Там вони містяться у великій кількості. З цих речовин роблять марихуану та гашиш. Обидва види наркотиків популярні в усьому світі, хоча легалізовані вони лише у низці країн. У більшості країн марихуану і гашиш не легалізують, оскільки каннабіноїди небезпечні, наркологія, точніше наркологічне лікування від залежності досить тривале та комплексне. Хоча, алкоголь має такий самий руйнівний вплив на організм. Тож питання із заборонами дуже спірне, а от із шкодою від залежності все однозначно – наркотик викликає залежність і потребує спеціального лікування.

Важливо розуміти, що таке канабіноїди, щоб лікування було підібрано правильно. Якщо не ставиться до наркотику з достатньою серйозністю, можна не помітити, як близька людина стала залежною.

Якщо говорити про особливості марихуани, то, на відміну від більшості наркотиків, цей є природним. А це означає, що він менше шкодить більшій частині органів (виняток – легені, горло, порожнина рота, носоглотка. Дим від канабіса обпалює).

Але це за умови, що наркотик є чистим. А знайти чисту марихуану не так просто, бо сьогодні всі хочуть заробити більше, тому дилери часто підмішують хімію. Через це наркотик руйнує не лише психіку, а й організм. А ще він стає дуже сильним, тому людина може відчувати не розслабленість і радість, а страх, що переходить в параною, бачити галюцинації.

Основна шкода від наркотиків у тому, що вони негативно впливають на нервову систему. Якщо людина регулярно курить траву, поступово її розумові здібності знижуються, а нервова система стає слабшою. Тобто у стресовій ситуації людині необхідно обов’язково покурити. Якщо вона цього не зробить, то буде роздратована, почне панікувати або прийматиме необдумані, небезпечні рішення. Каннабіноїди механізм дії мають через нервову систему, через вироблення гормонів щастя. І якщо людина вживає постійно, з кожним місяцем, роком її організму стає все складніше справлятися з повсякденними стресами, навіть найпростішими побутовими завданнями без наркотику. А через 5-7 років настає повна залежність, яку неможливо прибрати без допомоги лікарів.

Ось чому каннабіноїди, що перебувають у лікарських препаратах, призначають на чітко обумовлений термін. Вони повинні знімати найгостріший біль, а як тільки людині стає трохи краще, її організм повинен вчитися справлятися з дискомфортом самостійно. Якщо не давати йому такої можливості, почнеться звикання.

Що робити, якщо людина курить траву

У випадку, якщо є підозри, що близька людина вживає канабіноїди, необхідно обов’язково звернутися до психолога. Він допоможе підтвердити чи розвіяти підозри. Важливо обрати спеціаліста, який має досвід роботи із залежним. Якщо підозри підтвердилися, важливо переконати людину сходити до психолога на консультацію. Лікар підкаже, як правильно провести розмову. Необхідно усвідомлювати, що чим менше людина споживає наркотик – тим легше мине період скасування і тим швидше вона зможе впоратися із залежністю. Якщо затягувати ситуацію, можна дочекатися того моменту, коли організм перестане виробляти гормони радості, і тоді лікування буде більш складним та тривалим.

У клініці лікарі Кадирова завжди готові допомогти залежним від будь-яких наркотиків, у тому числі і від канабісу. Звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием