Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Як позбавиться від ігроманії: що бажати, щоб залежний почав лікується

Як позбавиться від ігроманії: що бажати, щоб залежний почав лікується

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
14 September 2020

Ігроманія – це така ж залежність, як алкоголізм чи наркоманія. Але люди часто не усвідомлюють, наскільки великою проблемою така залежність є. Їм здається, що якщо людина не відчуває фізичної ейфорії, як від алкоголю або наркотиків, то з нею все добре. А коли все стає занадто серйозно і з’являються питання: як позбутися від ігроманії, виявляється, що людина знаходиться в такому стані, що без допомоги фахівців вже не обійтися. Тому щоб вчасно допомогти хворому на ігроманію або лудоманією, потрібно розуміти, де межа між звичайною захопленістю грою і залежністю, розбиратися в симптомах і усвідомлювати, що хворому потрібна професійна допомога.

Як позбутися від ігрової залежності: як розпізнати залежність

Щоб розібратися в ситуації, і вчасно допомогти людині, відразу ж варто сказати про те, що в ігри грають майже всі. І коли батьки починають влаштовувати істерику через те, що дитина грає в шутери, любить онлайн ігри і годинами сидить за комп’ютером – це не завжди правильно і нормально. Тому що ігри – це спорт, нехай і не такий, до якого ми всі звикли. І під час гри людині теж доводиться покладатися на свою реакцію, продумувати дії, шукати відповідну стратегію. Тому не можна вважати ігри чимось поганим. У розумних кількостях вони позитивно впливають на людину, оскільки йому доводиться постійно думати і реагувати.

Тому якщо гра просто викликає азарт і є одним з видом хобі разом з іншими – не варто панікувати. Навіть якщо хтось із ваших близьких сів і всі вихідні грав в гру, оскільки вийшло щось нове і цікаве – рано бити тривогу. Особливо якщо він робить так раз в кілька місяців. Адже для багатьох ігри – це спосіб розслабитися, випробувати себе, завести нові знайомства. У багатокористувацьких іграх часто буває не просто дружба між гравцями а навіть реальні відносини і шлюби. Тому якщо людина просто грає, при цьому залишається повністю функціональною, не витрачає гроші, виконує свої завдання, працює або навчається, має соціальні контакти в реальному світі – значить, вона не ігроман. І переживати не варто.

Як позбутися від лудоманії потрібно думати тим, у кого близькі люди не просто грають, а живуть грою, віддаючи їй всі можливі ресурси.

За якими ознаками можна визначити лудомана

Щоб потім не доводилося думати, як виліковуватися від сильної ігроманії самому і до яких фахівцям звертатися, необхідно знати про ознаки залежності. Зараз ми детально розповімо про те, що відчуває і як себе веде справжній ігроман.

  1. Короткочасна ейфорія. Коли у людини є залежність вона отримує задоволення не з процесу гри, а від певного моменту перед отриманням результату. І неважливо, чи буде цей результат на її користь чи ні. Що це означає? Наприклад, якщо людина грає в онлайн казино, то вона отримує кайф між моментом, коли зробила ставку і коли стався розіграш. Тобто, саме стан очікування викликає в неї бурю емоцій, виплеск ендорфінів. Саме в такому стані вона відчуває щастя. Але, цей момент дуже короткочасний, тому їй потрібно повторювати його знову і знову. Ось чому багато хто не знає, як перестати грати в азартні ігри. Вони думають, що хочуть виграти, хоча, насправді, хочуть відчути цю ейфорію.
  2. Незадоволеність. Цю ознаку найчастіше можна помічати в тих випадках, коли людина грає в ігри з донатом. Зазвичай це різні ігри для декількох гравців, хоча можуть бути і інші напрямки. В процесі гри людина не намагається випробувати себе, чогось досягти своїми силами, вона починає донатити – тобто, вкладати гроші, щоб купити кращий костюм, найкращу зброю тощо. Але коли вона все це отримує, то не відчуває задоволення і вкладає ще і ще. Вона вважає, що хоче бути кращою, хоче перемогти всіх. Насправді, така поведінка є проявом депресивних розладів і травм. Людина не може насолоджуватися моментом, насолоджуватися тим, що має. Вона постійно незадоволена, тому купує все більше і більше, однак це не приносить йому щастя.
  3.  Асоціальність. Часто на запитання: як позбутися від ігрової залежності самостійно, немає відповіді тому, що людина просто не може сама усвідомити проблему. Вона доводить себе до стану, коли її зацикленість на грі відлякує все оточення і вона залишається одна, в своєму ігровому вакуумі. Всім друзям і знайомим з такою людиною в якийсь момент стає просто нецікаво. Тому що всі її розмови зводяться виключно до обговорення гри або ставок. Вона не випускає з рук телефон або планшет, днями сидить за комп’ютером. Вона взагалі не хоче ні з ким бачиться, а якщо бачиться, то поводиться відсторонено, не вникає в розмови. Навіть коли обговорюють щось дійсно важливе і серйозне. Вона не може сконцентрувати на тому, що відбувається в реальному світі, тому що постійно думає про гру.
  4. Витрати, що шкодять бюджету. Часто люди запитують, як же боротися з ігровими залежностями на гроші, оскільки ця проблема є однією з найгостріших. Геймери не думають про те, що фінанси необхідні для якихось потреб. Вони беруть в борг, продають речі, щоб тільки зробити чергову ставку. Важливо розуміти, що є ті, хто дійсно вміє грати на гроші, і то не ігромани. Такі люди роблять ставки рідко, проводять дуже багато розрахунків, оскільки їх мета – це реально виграти. А метою ігромана є робити самі ставки, хоча він цього і не розуміє. Людина входить в азарт, її буквально трясе від ейфорії і її абсолютно не хвилює, що ці гроші були відкладені доньці на екскурсію або синові на комп’ютер.

Як вилікувати ігрову залежність

Якщо у кого-то з ваших близьких спостерігаються ті симптоми, які перераховані вище, значить, вам потрібно звертатися до фахівця. На жаль, ігрова залежність за своєю механікою нічим не відрізняється від алкогольної або наркотичної. Тому що вона також є результатом якихось проблем, неопрацьованих травм, через які хворий йде в світ ілюзії і отримує дозу ендорфінів таким дивним способом.

Пам’ятайте про те, що лікування від ігрової залежності неможливо провести самостійно. Це просто нереально, оскільки хворий не буде вас слухати. Все ігромани кажуть, що вони не п’ють, не вживають наркотики, то ж претензії до них взагалі безглузді. У такій ситуації необхідна допомога досвідченого фахівця, який знає, як лікувати залежність від ігрових автоматів, а також всі інші види лудоманії. Тому якщо ви зіткнулися такою проблемою, як ігроманія у когось з близьких – спочатку поговоріть з психологом, який спеціалізується на таких проблемах. Він допоможе вам вибрати ту стратегію і знайти ті слова, завдяки яким ви переконаєте хворого хоча б один раз прийти на сеанс. Пам’ятайте про те, що ви не знайдете відповідь на питання: як лікувати сильну залежність від ігрових автоматів, якщо будете вважати все це примхою і дрібницями. Не беріть на себе роль експерта, робіть те, що скаже лікар, і ви зможете достукатися до вашої близької людини.

Клініка доктора Кадирова пропонує допомогу залежним від ігор. Звертайтеся, і позбавляйтеся від залежності раз і назавжди.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием