Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Іпомея – красивий декор для саду, який руйнує психіку і не тільки

Іпомея – красивий декор для саду, який руйнує психіку і не тільки

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
27 July 2020

Іпомея – це дуже популярна садова квітка, який можна зустріти на багатьох клумбах. Вона красиво виглядає, тому її із задоволенням вибирають для декору. І часто навіть не здогадуються, що блакитна іпомея – це ще і наркотик. Насіння іпомеї має галюциногенний ефект. Тому дуже важливо знати, як саме вона впливає на організм, що відбувається з людиною під час «приходу» і які можуть бути наслідки. Насіння цих квітів продаються скрізь, тому будь-яка людина може її купити, щоб використовувати у вигляді наркотику. Особливо часто так роблять підлітки, яким хочеться спробувати щось нове.

Іпомея блакитна як наркотик: все про рослину і його діючі речовини

Іпомея – це квітка, яка красиво в’ється по поверхнях, тому широко використовується для декору саду. А ось корінні жителі Америки застосовували її для своїх магічних ритуалів, щоб входити в транс. Для цього іпомею використовували і ацтеки. Завдяки природним психотропним властивостям рослини, вона давала ефект, який дозволять бачити галюцинації і занурюватися в інші світи. Принаймні, так вважали древні племена. А насправді іпомея наркотик, який дуже схожий на ЛСД. Тому не дивно, що стародавні шамани бачили дуже багато яскравих і досить насичених видінь.

Такий вплив на організм пояснюється тим, що іпомея пурпурова – це наркотик, який містить такі речовини, як ергін і ергометрін. Вони відносяться до групи дисассоціативов – речовин, які викликають різні бачення і галюцинації. Також, як і ЛСД, цей природний наркотик може легко довести до психозу, змусити людину повністю втратити контроль над своїми діями.

Отже, давайте поговоримо конкретніше, яке насіння іпомеї мають ефект. Завдяки алкалоїдам, які є в насінні, якщо ті подрібнити і викурити або прийняти якимось іншим способом, то людина почне відчувати ті ж відчуття, що і у процесі прийому ЛСД: радість, легкість, любов до всіх, ейфорію, щастя, задоволення.

Але, основна проблема цього виду наркотиків полягає в тому, що крім негативного впливу на психіку, вони ще і знищують шлунково-кишковий тракт. У іпомеї дуже серйозний побічний ефект, який виражається через печію, сильні болі в шлунку, нудоту і діарею. Так відбувається через те, що печінка не встигає переробити токсини, всі вони потрапляють в шлунок і починають роз’їдати його зсередини. На жаль, ті, хто вживає цей наркотик не усвідомлюють, наскільки сильно шкодять організму. Особливо байдуже до себе ставляться підлітки. Вони вважають, що якщо квіти вільно ростуть в саду, значить, вони просто не можуть по-справжньому нашкодити. Тому сильно дивуються, коли з’являються наслідки.

Але навіть це не завжди зупиняє наркоманів. Так відбувається тому, що починається звикання і постійно хочеться випробувати почуття радості. Через це залежні замість того, щоб кинути, збільшують дозу, оскільки організм стає толерантним до речовин. Через це вони ще більше посилюють свій стан. Часто тим, хто довго приймає іпомею, необхідно довгий і інтенсивне стаціонарне лікування не тільки від залежності, але і від розладів шлунково-кишкового тракту.

Наслідки прийому іпомеї

Виходячи з усього перерахованого вище нескладно зрозуміти, що таким залежним дуже потрібна своєчасна допомога. Тому важливо вчасно побачити, що людина вживає і відправити її на лікування. Основними ознаками того, що хворий приймає іпомею є:

 • біль в шлунку і печінці;
 • запаморочення і головний біль;
 • біль в усіх м’язах тіла;
 • потемніння в очах, непритомність, напівнепритомність;
 • депресивні настрої і відсутність бажання чимось займатися.

Після того, як галюциногенний ефект закінчується, перераховані вище симптоми можуть зберігатися протягом 24-72 годин. А це – великий стрес для організму, через який можуть почати відмовляти все системи.

Тому якщо ви помічаєте у кого-то з близьких хоча б кілька таких ознак – обов’язково зверніться за консультацією до нарколога. Можете сходити до нього самі, щоб він розвіяв ваші сумніви або підтвердив їх.

У клініці доктора Кадирова пропонують допомогу всім наркозалежним, в тому числі і тим, хто приймає насіння іпомеї. Тут обов’язково допоможуть вашим близьким позбутися від залежності і почати нове життя без наркотиків. Звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием