Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Героїн – «біла смерть» від якої можуть врятувати тільки фахівці.

Героїн – «біла смерть» від якої можуть врятувати тільки фахівці.

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Наркотики – це справжнє зло, яке ламає життя багатьох людей. І неважливо, скільки вони заробляють і чим займаються, які у них сім’ї, друзі, батьки. На жаль, наркоманом може стати практично кожен. Просто для цього повинні бути створені певні умови. Дуже часто залежність з’являється у людей, які не можуть вирішувати свої психологічні проблеми самостійно. Вони починають вживати, оскільки наркотик дає їм відчуття радості, задоволення, свободи.

Є багато видів наркотиків, але якщо говорити про найстрашніше – це, звичайно ж, героїн.

Що ми знаємо про героїн

Про цей вид наркотику розказано й написано дуже багато, але часто люди до цього часу не усвідомлюють, наскільки він небезпечний. Отже, що ж таке героїн? Це наркотик, який має дуже сильний вплив на організм, тому в разі його скасування людям доводиться переживати дійсно жахливу «ломку». Тож не дивно, що багато героїнових наркоманів зривається. Навіть якщо вони хочуть перестати вживати, болі, які доводиться переживати, а також панічні атаки, галюцинації, змушують їх повертатися до наркотиків знову і знову.

Які відчуття після першого разу і чому люди починають вживати

Перш ніж розбиратися, що саме відчуває людина, вживши героїн, потрібно зрозуміти, з чого видобувається цей наркотик і як він впливає на організм. Героїн отримують з опійного маку. До речі, багато хто не знає, де ж у маку опійний сік. Він знаходиться в коробочці, яку можна побачити, коли листя опаде. Сік висушують і перетворюють на коричневу речовину – опій.

Варто відзначити, що в мінімальних дозах опіум корисний, він присутній у багатьох медичних препаратах. Але якщо перевищити дозу хоч трохи – перетворюється в страшний наркотик.

До речі, відходи від таких медикаментів часто використовують, щоб виробляти героїн. Адже відповідь на питання: «скільки коштує героїн» багатьох може здивувати – 50 доларів за один грам. Але якщо синтезувати його з відходів кодеїну або морфіну, то сума може вийти менше. Правда, дія такої речовини буде ще більш руйнівною, ніж чистого продукту.

Але повернемося до питання про те, що відчуває людина, коли вживає наркотик в перший раз. На жаль, відчуття дуже приємні. Це ейфорія, почуття розслабленості, радості. Якщо у людини щось болить – біль відразу ж зникає. І саме через такий ефект, люди починають вживати знову і знову. Крім того, саме від героїну фізична залежність настає дуже і дуже швидко. Але ті, хто пробує, все одно не хочуть в це вірити. Напевно, так почасти відбувається тому, що люди пам’ятають, що колись героїн використовувався як ліки.

Героїн: ліки проти кашлю, що стали наркотиком

Історія героїну дуже схожа з історіями інших наркотиків. Спочатку його винайшли як ліки проти кашлю, а також використовували в якості заспокійливого для дітей. Все сталося в Німеччині в 1898-му році, коли фірма Bayer AG вирішила почати масово випускати героїн.

 • У той час у багатьох людей спостерігалася сильна залежність від морфіну. І це не дивно, адже його теж використовували в лікувальних цілях, для зняття болю, як заспокійливе. А потім пацієнти просто «підсаджувалися» на морфін і не могли зупинитися. Тому героїн виконував ще одну функцію – він повинен був допомогти залежним від морфіну пережити ломку і повернутися до здорового способу життя.
 • Ось тільки вчені того часу не розуміли, що створюють один з найстрашніших наркотиків, в порівнянні з яким навіть морфін здається не таким вже жахливим.
 • Героїновий сироп від кашлю з’явився у всіх аптеках. Люди із задоволенням купували його, оскільки нові ліки піднімали настрій, з ними зникав біль. А це і стало головним підтвердженням того, що ліки працюють. Тільки з часом стало зрозуміло, що героїн не лікує кашель, туберкульоз, депресії. Він лише пригнічує больові відчуття, але якщо від нього відмовитися – болі повернуться. А разом з ними ще й з’явиться ломка, адже у людини вже сформувалася героїнова залежність, лікування якої в ті часи було просто нереальним.
 • До того ж, про те, що люди починають ставати наркоманами стали говорити майже через два десятиліття. Лише в 1914-му році американські лікарі заговорили про те, що героїн потрібно заборонити. Незабаром про це ж заявила і Європа, а радянський союз заборонив наркотик одним з останніх – в 1924-му році.
 • Але, всупереч на всі заборони, кримінальну відповідальність за зберігання і поширення, «біла смерть» вже «крокувала» по земній кулі і її неможливо було зупинити.

Що таке героїнова залежність: основні ознаки, лікування

У сучасному світі розвивається все, в тому числі і індустрія, пов’язана з виробництвом наркотиків. Тому якщо раніше фізіологічні ознаки вживання героїну було видно неозброєним оком – у людини були сколені всі руки, а то і інші частини тіла. Те сьогодні впізнати наркомана саме по уколах можна далеко не завжди. Тому що тепер героїн можна курити, нюхати. Так що якщо хтось із близьких став змінюватися на очах, але у нього чисті руки – рано радіти. Можливо, вам все ж доведеться думати і розбиратися, як же позбавлятися від наркотичної залежності. А щоб точно дізнатися про те, чи є проблема чи ні якомога раніше, потрібно вміти визначати і інші симптоми.

 1. Одним з найпомітніших і важливих є так зване «підвисання». Що це означає? Це означає, що людина дуже часто починає впадати в стан ступору, своєрідну дрімоту. Причому вона робить це стоячи, сидячи, лежачи. Звичайно ж, іноді все ми «спимо на ходу» якщо перепрацьовувати і недосипаємо. Але якщо подібне повторюється постійно, потрібно звернути увагу і на інші симптоми.
 2. Практично всі наркомани страждають від різких змін настрою, можуть несподівано почати поводитися агресивно або, навпаки, впадати в меланхолійні стани. Також якщо людина довго не може отримати наступну дозу, у неї утруднюється дихання, підвищується тиск, можуть початися судоми і конвульсії.
 3. Ще до ознак залежності відноситься депресія, думки про суїцид (звичайно ж, це симптом лише в тому випадку, коли раніше за людиною не було помічено нічого подібного). Також наркомана може часто нудити, рвати, у нього починаються проблеми з травленням.
 4. Наслідки героїнової залежності дійсно страшні, оскільки наркотик руйнує всі основні системи і негативно впливає як на фізичний, так і на психологічний стан. Така руйнівна дія пояснюється тим, що героїн має дуже швидкий вплив. Наприклад, якщо зробити ін’єкцію, особливо в м’яз, то наркотик подіє вже через 5 хвилин, а якщо його курити – через 15 хвилин.
 5. Через це звикання настає дуже швидко і щоб відчути той самий кайф, який наркоман отримував на самому початку, йому доводиться збільшувати дозу. Все доходить до того, що людина курить / нюхає / колеться 4-5 разів на день. Такі величезні дози дуже сильно затуманюють розум. Після незначної кількості часу, хворий вже не може адекватно оцінювати ситуацію, тому що він постійно знаходиться в героїновому тумані. А коли наркотик закінчується, починається настільки сильна ломка, що людині стає все одно, де добути нову дозу. Через героїн люди йдуть на крадіжки та навіть вбивства. Вони не можуть мислити адекватно, аналізувати ситуацію. Єдине, що їх цікавить – героїн.

Смерть від зловживання героїном

Коли людина стає залежною від героїну, вона потрапляє в групу ризику, оскільки її організм перестає бути стійким до різних вірусів, інфекцій. У неї дуже сильно знижується імунітет, а значить, просте захворювання може призвести до дуже серйозних наслідків і навіть летального результату. Також у залежних погано гояться рани, з’являються виразки, абсцеси. Це призводить до зараження крові, гангрени та інших ускладнень.

Тому якщо ви розумієте, що хтось із близьких став залежним, найголовніша користь в процесі лікування від героїну буде звернення до фахівців. У такій ситуації самостійно щось зробити просто неможливо. Потрібна спеціальна медикаментозна підтримка, робота з кваліфікованими наркологами і психологами.

Клініка доктора Кадирова пропонує допомогу героїновим залежним – реабілітація наркозалежних. Звертайтеся, поки не стало надто пізно.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием