Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Галюциногенні гриби – провідник в казку, який може призвести до психозу

Галюциногенні гриби – провідник в казку, який може призвести до психозу

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Галюциногенні гриби – це одні з небагатьох природних наркотиків, які доступні для сучасної людини. Їх відмінність від звичайних полягає в наявності речовини псилоцибіна. Саме вона і відповідає за галюцинації. Така особливість деяких видів грибів була відома ще тисячі років тому. Збереглися записи про те, що їх використовували ще ацтеки, називаючи такі рослини «плоттю Богів».

Сьогодні їх вживають в різних країнах світу, помилково вважаючи, що якщо наркотик має природне походження, то він не завдає шкоди організму і не викликає звикання. Насправді, будь-наркотичну речовину може викликати залежність. Що ж стосується негативного впливу на системи життєдіяльності – регулярне вживання галюциногенних грибів призводить до порушень в роботі головного мозку.

ВИДИ ГРИБІВ І СПОСОБИ ВЖИВАННЯ

Сьогодні в природі існує 190 видів таких грибів. Тому доступність цього наркотичного препарату дуже висока. Галюциногенний гриб можна виростити навіть в домашніх умовах. Потрібно просто знати особливості технологічного процесу і створити для грибів необхідні умови.

Щоб псилоцибін подіяв, шматочок гриба їдять або заварюють його у вигляді чаю. Також такі гриби додають в інші страви. Вони мають гіркуватий смак, тому деякі не можуть вживати наркотик чистим. Особливість галлюциногенного речовини полягає в тому, що його властивості не пропадають після термічної обробки. Тому любителі грибів отримують можливість робити з ними все, що заманеться.

ВПЛИВ ГРИБІВ НА ОРГАНІЗМ

Цей наркотик пробує багато людей, оскільки в невеликих дозах він розслаблює, дає відчуття ейфорії, почуття, що людина знаходиться в казці. Ефект може тривати від півгодини до шести годин. В середньому галюцинації тривають півтори години. Під впливом грибів люди бачать яскраві галюцинації, навколишній світ приймає спотворені форми, людині здається, що він чує кольору або бачить звуки.

Але якщо регулярно приймати наркотик або хоч трохи помилитися з дозою, виникають побічні ефекти, які виражаються через:

 • нудоту і блювоту;
 • м’язову слабкість;
 • відчуття тривоги і психопатичні розлади особистості;
 • панічні атаки;
 • психози;
 • неадекватне сприйняття навколишнього світу.

Тому не варто захоплюватися цими наркотиками, вважаючи, що вони допомагають просто розслабитися і побачити світ в іншому ракурсі. Насправді, гриби можуть стати причиною розладу психіки і привести до неприємних наслідків, які доведеться вирішувати в центрі реабілітації наркоманів.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием