Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Фенамін – наркотик, що викликає нездорові ідеї і знищує людину

Фенамін – наркотик, що викликає нездорові ідеї і знищує людину

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
25 March 2020

Сучасна людина отримала доступ до великої кількості різних препаратів. Більшість з них використовуються в лікувальних цілях і допомагають вирішити безліч проблем зі здоров’ям. На жаль, більшість наших препаратів, при збільшенні дози або занадто тривалому прийомі, перетворюється на справжній наркотик, що викликає залежність. Одним з таких препаратів є фенамін. Тому ми зараз розповімо, що таке фенамін, як він впливає на здоров’я, чому викликає залежність і як визначити, що людина вживає. Сподіваємося, ця інформація допоможе вчасно помітити проблему у ваших близьких і звернутися за допомогою в спеціалізовану клініку.

Що таке амфетамін фенамін: застосування, вплив на організм, наркотичні властивості

Фенамін – це медичний препарат, який знаходиться в категорії легальних, тобто, не заборонених. Його застосовують, щоб простимулювати центральну нервову систему. Його продають лише за рецептом. У складі препарату є активна речовина – амфетамін. Саме тому при підвищенні дозування або вживанні препарату довше, ніж рекомендовано лікарем, таблетки перетворюються в наркотик, який викликає залежність.

Оскільки фенамін має такий склад, його дуже часто використовують наркомани, щоб зробити порошок, який вони називають фен. У цьому порошку міститься не тільки амфетамін, а й інші психотропні речовини, які отримують в підпільних лабораторіях. Варто відзначити, що в 21-му столітті фенамін використовується в медицині все рідше, проте його не зняли з виробництва.

Найбільш популярним в медичній сфері цей препарат був в 60-х роках двадцятого століття. Саме в ті часи наркомани зрозуміли, що з таблеток виходить дуже ефективний наркотик, тому почали використовувати всі можливі способи для покупки пігулок. Звичайно ж, ніхто не думав про побічні ефекти фенаміну. Тому наркомани часто страждали і страждають від різних захворювань, а ще, у них виявляються порушення в психіці. Далі ми поговоримо про це більш детально. Варто розуміти, що все, з чого роблять фенамін – це хімічні синтетичні елементи, які завдають шкоди здоров’ю. Якщо ви бачите, що хтось із близьких почав вживати – не втрачайте час даремно. Тому що потім буде складно відновити функціонування органів і пошкоджену психіку.

Всі наркомани знають, як курити фенамін, оскільки такий спосіб вживання дозволяє зробити ефект сильніше і скоротити час, необхідний організму, щоб зреагувати на наркотик. Фенамін за своєю будовою і фармакологією дуже схожий на адреналін. Тому він впливає на нервову систему таким же чином. Тобто, фенамін є дуже сильним стимулятором нервової системи, оскільки він вивільняє дофамін і норадреналін.

Після того, як людина приймає метан фенамін, активізуються центральні рецептори, які відповідають за вироблення норадреналіну і дофаміну. Також відбувається стимуляція роботи альфа- бета- адренорецепторів, через що звужуються периферичні судини і значно підвищується тиск. Коли людина приймає наркотик фенамін, у неї розширюються зіниці, а м’язові стінки бронхів розслабляються.

Цей механізм характерний і для природних викидів адреналіну. Але, у випадку з наркотиком, ефект триває набагато довше. Коли фенемін застосовують в якості терапії, він знімає втому, людина може менше спати, більш продуктивно працювати, а ще, вона не стане переїдати, оскільки апетит трохи зменшиться.

А коли препарат приймають в якості наркотику, тобто, збільшують його дозу в кілька разів, всі перераховані вище ефекти також значно посилюються. Відповідно, людина не спить, занадто енергійна, їй не хочеться їсти. Якщо такі стани стають регулярними – це негативно впливає на загальний стан здоров’я.

Ознаки вживання і ефект від наркотику фенаміну

У фенаміну досить тривалі ефекти, на першій стадії вони проявляються в наступному:

 • людина відчуває, що її тіло стало легким, майже невагомим;
 • весь світ стає яскравим, веселковим, різнобарвним;
 • коли наркоман чує звуки – перед його очима розпливаються яскраві райдужні плями;
 • людина починає розуміти, що вона всіх любить, всім співчуває і для неї все люди на землі – немов рідні;
 • всі почуття загострюються, мислення стає дуже чітким і структурованим;
 • в руках і ногах відчувається незначне поколювання, людина відчуває легкий озноб, також посилюється серцебиття.

Через 10-20 хвилин настає друга стадія, що дуже нагадує шизоаффективний психоз. Вона проявляється через такі поведінкові особливості:

 • людина стає дуже енергійною, вона відчуває, що легко може виконати будь-яку роботу, незалежно від обсягу;
 • з’являється бадьорість, прилив сил, впевненість в тому, що вона на все здатна;
 • апетит знижується, людині не хочеться спати;
 • пропадає страх, з’являється впевненість у тому, що можна йти на будь-який ризик;
 • зникає відчуття втоми.

Коли людина знаходиться в такому стані, її організм швидко вичерпує свої ресурси, тому, з часом, залежного від фенаміну можна визначити за такими ознаками:

 • людина постійно знаходиться в настороженому стані, вона задає дуже багато дивних питань;
 • з’являються нав’язливі ідеї, наркоман починає спілкуватися з вигаданими співрозмовниками;
 • спостерігаються слухові галюцинації, а деякі відчувають, що по їх шкірі повзають комахи;
 • людям складно заснути, вони нічого не хочуть їсти;
 • з’являється дивна міміка, тремор м’язів;
 • артеріальний тиск підвищується, спостерігається тахікардія, екстрасистолія;
 • людині жарко, вона постійно хоче пити.

Якщо відразу ж не звернутися за допомогою, стан погіршиться і з наркоманом почне відбуватися наступне:

 • у нього сильно погіршиться зір, зіниці будуть постійно розширеними;
 • руки і ноги будуть тремтіти;
 • стан хворого може бути як апатичним і депресивним, так і агресивним, буде сильно проявляється тривожність, відчуття пригніченості;
 • через неможливість заснути без снодійного, людина поступово почне злитись на весь світ.

Оскільки фенамін досить швидко викликає звикання, люди починають вживати цей препарат все в більших і більших дозах. Звісно ж, їх загальний фізичний і психологічний стан погіршується і, якщо вчасно їм не допомогти, все може закінчиться смертю.

У клініці доктора Кадирова пропонують комплексну допомогу залежним від фенаміну. Тому якщо спостерігаються хоча б перші ознаки – не втрачайте часу і звертайтеся, щоб потім не шкодувати про те, що не встигли зробити  все можливе для близької людини.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием