Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Дурман-трава – страшний наркотик, який може призвести до летального результату

Дурман-трава – страшний наркотик, який може призвести до летального результату

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
1 June 2020

Всі хоч раз в житті чули про дурман-траву. Вона нерідко згадується в художніх творах. Але, для багатьох, завжди залишається лише поетичної фразою з тексту. Багато хто навіть не знає, чи вважається дурман наркотиком. На жаль, наявність величезної кількості наркоманів, які використовують саме цю рослину, щоб впасти в ейфорію, підтверджують, що така трава є особливо небезпечним наркотичним засобом. Насіння дурману – наркотик, який широко використовується залежними людьми.

Також ними бавляться і підлітки, які хочуть спробувати щось галлюциногенне, але у них немає ні коштів, ні зв’язків, щоб купити справжні наркотики. Вони часто думають, що це взагалі не наркотик, оскільки він має природне походження і росте мало не на кожному полі. Ось тільки природне походження – це аж ніяк не гарантія того, що речовина не є особливо небезпечним наркотичним засобом. Марихуана або канабіс – це теж трава, що росте повсюдно. Проте, в ній є речовини, які впливають на мозок, викликаючи галюцинації і отруюючи його. Те ж саме робить і дурман трава. Ця рослина тільки в літературі виглядає як гарний художній прийом, який використовують, щоб описати ейфорійні стани від почуттів. А, насправді, при вживанні дурману, можна отримати серйозний розлад психіки.

Як дурман впливає на людину

Дурман наркотик – це рослина, яка викликає галюцинації, що призводять до психозу і делірію. Тобто, людина перестає ясно мислити і взагалі не може відрізнити фантазію від реальності. Ефект від дурману подібний до того, який отримує людина, вживаючи кетамін або ЛСД. Важливо розуміти, що дурман дуже отруйна рослина, в якій міститься атропін і алкалоїди. Тому не варто ставитися до неї, як до чогось невинного. Навпаки, необхідно усвідомлювати, що, незважаючи на природне походження, дурман сильно шкодить організму. А якщо не розрахувати дози дурману, то у людини може статися серйозний збій в роботі органів, який без своєчасної госпіталізації призведе до летального результату.

Дурман трава ефект дає тоді, коли використовують її квіти або насіння. Їх можна сушити або вживати прямо свіжозібраними. Деякі наркомани їдять дурман, а інші його вдихають. Необхідно розуміти, що дурман може бути небезпечним в будь-якій кількості, оскільки у кожного організму індивідуальна переносимість того чи іншого речовини. Ось чому і дурман смертельна доза у всіх різна. Тому не можна пробувати і вживати наркотик, вважаючи, що ви робите це невеликими дозуваннями. Насправді, ніхто не може спрогнозувати, як поведе себе організм і що може статися після вживання.

Треба усвідомлювати, що дана речовина має дуже великий абстинентний період і викликає серйозні галюцинації.

Коли людина вживає дурман, вона починає відчувати наступне:

 • ейфорійні стани, відчуття безмежної радості;
 • неможливість контролювати свої рухи, сильну втрату координації;
 • надмірне і нічим не обумовлене збудження;
 • проблеми з усвідомленням, де реальність а де вигадка, сплутаність свідомості;
 • сильну спрагу і нудоту.

По суті, стан і поведінка людини під дурманом дуже схожі на амфетаміновий психоз. Тому люди під дурманом часто є небезпечними для себе і оточуючих.

Які побічні ефекти є у дурману і чим загрожує передозування

Взагалі, все ефекти від дурману є побічними, але, крім перерахованих вище, ця трава може викликати ще більш серйозні розлади роботи систем організму.

У деяких наркоманів спостерігається амнезія, проблеми із зором, постійна тахікардія. Також можуть відбуватися зупинки серця, через що іноді все закінчується летально.

Крім цих побічних ефектів можуть спостерігатися і інші. Зокрема, у наркоманів:

 • підвищується температура, їх кидає в жар;
 • з’являється сильна задишка, навіть якщо немає помітних фізичних навантажень на організм;
 • тиск знижується до критичної позначки;
 • з’являються судоми.

У деяких випадках людина впадає в кому або навіть помирає. Так стається тому, що відбувається параліч дихальної системи і кисневе голодування мозку.

Ось тому дуже важливо вчасно зрозуміти, що у близької людини є проблеми і допомогти їй. Якщо цього не зробити, то може статися передозування. А в разі такого інциденту, необхідна негайна медична допомога. Тому що дурман – це дуже токсична рослина, і чим довше токсини знаходяться в організмі – тим гірше будуть наслідки.

Якщо ви бачите, що людина вживала дурман і сталася передозування – відразу ж викликайте швидку допомогу. А поки вона їде, потрібно промити хворому шлунок і дати йому активоване вугілля або інший сорбент. Для промивання напоїть його великою кількістю води, якщо є можливість – додайте в неї марганцівку. Потім викличте блювоту, так ви зможете позбутися хоча б від частини токсинів.

Також відразу ж варто звернутися до лікаря-нарколога в хорошу клініку. Якщо є можливість, то для детоксикації краще відразу викликати не швидку, а бригаду з наркологічного центру. Лікарі такого закладу знають, як швидко допомогти людині в подібній ситуації. А ще, після процедури хворого можна доправити до клініки, щоб почати негайне лікування під наглядом лікарів. Воно включатиме і медикаментозну підтримку організму, завдяки якій ломка пройде легше і швидше, і з органів буде зняте надмірне навантаження.

Клініка доктора Кадирова пропонує комплексну допомогу з виїздом додому. Тому якщо ваші близькі вживають дурман – не втрачайте час і звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием