Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Чи можна пити вагітним жінкам: міфи, які пора розвінчувати

Чи можна пити вагітним жінкам: міфи, які пора розвінчувати

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
23 February 2023

Вживання алкоголю для сучасної людини давно вже стало нормою. Людям часто здається, що, якщо вони не напиваються і адекватно мислять, то можуть спокійно пити щодня і нічого поганого не станеться. Звичайно ж, такий підхід до ситуації абсолютно невірний. А особливо в тих випадках, коли мова йде про вагітних жінок.

Про те, що можна пити шампанське вагітної ходить дуже багато міфів. Швидше за все, їх придумують самі дами, які просто не можуть зізнатися в тому, що у них є залежність від алкоголю. На жаль, дуже багато жінок страждають від алкоголізму, навіть самі того не усвідомлюючи. Вони випивають щодня, заспокоюючи себе тим, що п’ють вино або шампанське. А алкоголіки вживають горілку або розведений спирт. Такий самообман, звичайно ж, не призводить ні до чого хорошого. Особливо якщо дама дізнається, що вона чекає дитину.

Вплив алкоголю на вагітну жінку

Багато пані виправдовують себе тим, що в європейських країнах вино п’ють кожен день за вечерею. Наприклад, італійці та французи часто вживають цей напій. Правда, у них на столах завжди тільки сухе і дуже якісне вино. Але, тим не менш, французькі та італійські лікарі теж постійно нагадують своїм вагітним пацієнткам про те, що на питання: чи можна пити алкоголь під час вагітності? Відповідь тільки одна і звучить він дуже категорично: звичайно ж ні.

Уже багато років проводяться дослідження, які підтверджують негативний вплив алкоголю на плід. Навіть якщо жінка випиває один келих, він все одно є отрутою для дитини. А чим більше вона п’є – тим більше труїть свого малюка. Як би сумно і жахливо це не звучало, але все дами, які вживають під час вагітності спиртні напої, по суті, труять своїх дітей. Про це завжди потрібно пам’ятати, тоді буде легше відмовитися від спиртного і замінити його якимось іншим напоєм, який принесе користь.

Також не існує ніякого алкоголю для вагітних. Деякі представниці прекрасної статі вважають, що в слабоалкогольних напоях мало градусів, тому вони не зашкодять. Насправді, дитині шкодить алкоголь будь-якої міцності, а в таких напоях є ще і маса різних домішок, які негативно впливають на організм матері і можуть викликати серйозні наслідки.

Тому шампанське під час вагітності – це прямий шлях до розвитку патологій, які доведеться довго лікувати. Жінкам потрібно усвідомлювати, що кожен келих спиртного напою – це ризик зробити свою дитину інвалідом, покалічити їй життя. А людська доля ніколи не коштувала кількох годин сумнівного задоволення.

Навіть домашнє шампанське для вагітних – це заборонений напій. Як і вино. Багато жінок не розуміє, чому лікарі забороняють їм пити. Вони думають, що вся справа в різних домішках, які є в дешевому магазинному вини. Тому його не п’ють, а ось від домашнього не відмовляються ще й впевнено говорять про те, що воно корисне для організму. Не треба собі брехати, алкоголь не може бути корисним. Якщо хочеться випити щось корисне – виберіть виноградний сік. А всі спиртовмісні напої завдають шкоди дитині саме через те, що в них є спирт. Після розпаду він завжди утворює токсини, які й шкодять малюкові.

Що робити якщо жінка пила на початку вагітності

В основному, жінки дізнаються про те, що чекають дитину десь на третій-п’ятий тиждень. І якщо вони часто і регулярно вживати алкоголь, то за цей місяць-півтора дами можуть випити чималу дозу. Тому якщо ви пили сухі вина або інший алкоголь під час вагітності, обов’язково повідомте про це лікаря. Не потрібно приховувати таку інформацію переживаючи, що гінеколог засудить жінку. По-перше, хороший лікар не має права висловлювати свої особисті судження з приводу поведінки пацієнта. А, по-друге, знаючи цю інформацію, він зможе порекомендувати методи профілактики, які дозволять уникнути наслідків вживання алкоголю.

Завжди пам’ятайте про те, що при попаданні в організм, алкоголь потрапляє в кров і розноситься по всіх органах, а також потрапляє у внутрішні органи дитини. Коли наш організм переробляє алкоголь, відбувається розпад алкалоїдів, які потім виводяться з нього. Але організм плоду не може переробити їх так само швидко, як організм дорослої людини. Тому алкалоїди впливають на дитину набагато довше, і це може призвести до жахливих дефектів, які не завжди можна виправити.

Наслідки алкоголізму під час вагітності бувають наступними:

 • з’являються сильні порушення в концентрації і координації, в майбутньому дитині складно запам’ятовувати інформацію, навчатися чомусь новому;
 • спостерігаються серцеві вади, дефекти у фізичному розвитку, різні деформації обличчя;
 • у дитини низький м’язовий тонус, проблеми з мовою і мисленням;
 • низький імунітет;
 • поведінкові проблеми.

Всі ці дефекти можуть спостерігатися в формах різного ступеня тяжкості. Чим більше жінка п’є – тим більше шансів народити малюка з ДЦП, психічними відхиленнями. Також у тих, хто п’є бувають передчасні пологи, діти з’являються на світ мертвими. Ось чому вагітним не можна алкоголь ні в якому разі. Навіть на найважливішому святі вагітна дама зобов’язана пити сік, щоб не нашкодити своєму малюкові.

Жінкам потрібно пам’ятати про те, що наслідки вживання алкоголю під час вагітності не завжди виявляються відразу. Більш того, дитина може бути здоровою багато років, але, наприклад, в перехідному віці, у неї почнуться серйозні проблеми зі здоров’ям.

Тому завжди необхідно пам’ятати про те, що навіть ковток спиртного – це вже погано для малюка. А якщо пити більше і регулярно, то наслідки обов’язково будуть.

Деякі жінки вважають, що келих – це небагато. Так, це мало, коли мова йде про склянку води в спекотний день. Але якщо говорити про спиртне, то це цілих 150-200 грамів. А для дитини така доза є дуже небезпечною. Адже, як говорилося вище, її несформований організм повинен якось переробити алкалоїди, яких в келиху вина більше ніж достатньо.

Тому жінкам, які дізналися про свою вагітність, потрібно відразу ж відмовитися від алкоголю. Не варто заспокоювати себе і виправдовувати свої вчинки. Звичайно ж, від цього вам може стати легше на душі, ось тільки потім ви не зможете дивитися в очі дитині, що страждає від наслідків.

А якщо жінка усвідомлює, що ніяк не може відмовитися від алкоголю і життя без нього здається настільки похмурим, що вона навіть готова ризикувати здоров’ям дитини – значить їй потрібна кваліфікована допомога в лікуванні алкоголізму. Пам’ятайте про те, що алкоголізм – це хвороба, яка з’являється на тлі певних психологічних проблем і потребує лікування.

Тому не потрібно соромитися звертатися за допомогою. Пам’ятайте про те, що так ви рятуєте не тільки себе, але і свою дитину. Адже крім проблем зі здоров’ям, які можна отримати через вживання матір’ю алкоголю під час вагітності, дитина може отримати ще й безліч психологічних травм, перебуваючи поруч з питущою мамою.

Фахівці клініки доктора Кадирова готові допомогти кожній жінці вирішити проблеми, пов’язані з алкоголем і почати нове здорове і щасливе життя в ролі люблячої мами.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием