Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Баклофен – наркотик, який «перетворює» на супергероїв і руйнує психіку

Баклофен – наркотик, який «перетворює» на супергероїв і руйнує психіку

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Ні для кого не секрет, що крім наркотичних засобів, офіційно визнаних наркотиками, існує безліч ліків, які наркомани також використовують, щоб відчути кайф. Баклофен – один з таких препаратів. Він продається в аптеках, тому його дуже легко дістати. Ось чому в ньому криється величезна загроза. Багато наркоманів живуть ілюзіями вважаючи, що вживаючи баклофен вони просто «бавляться» і він не викликає залежності. Звичайно ж, ця думка помилкова. Психіка дуже швидко і легко звикає до баклофену. А ось позбавитися від такої залежності можна тільки за допомогою фахівців. Ці таблетки користуються великою популярністю у молоді, тому статистика підліткової наркоманії в Україні стає дедалі вищою. Молоді люди не усвідомлюють, що кожне вживання цих «чудесних» пігулок, наближає їх до межі, з-за якої буде дуже складно повернутися.

Баклофен як наркотик

Як і багато таблеток, які вживають наркомани, ці пігулки були розроблені як сильнодіючий медичний засіб. Його застосовують, щоб знімати спазми і лікувати черепно-мозкові травми. Але щоб препарат не перетворився в наркотик і не нашкодив організму, його потрібно приймати тільки в дозуванні, рекомендованої лікарем. Якщо вчасно не припинити прийом, то почнеться звикання і наркотик баклофен вступить в свою дію. Варто відзначити, що в разі появи звикання, не можна відразу припиняти прийом. Необхідно зменшувати дозу поступово, інакше організм отримає сильний стрес.

Що таке таблетки баклофен і як вони з’явилися

Спочатку таблетки розроблялися, щоб допомогти хворим на епілепсію. Вони впливають на нервову систему, знімають біль, є антидепресантом. Саме завдяки цьому в момент прийому наркомани відчувають азарт, приплив енергії. Терапія такими препаратами проводиться далеко не у всіх випадках. Лікарі самі чудово розуміють, що між користю і шкодою таких таблеток дуже тонка грань. Баклофен приймають пероральним способом. Потрібно просто прийняти таблетку і запити її водою. Однак наркомани використовують не тільки цей метод. Також вони можуть подрібнювати таблетки в порошок і вдихати їх через ніс.

Як препарат діє на організм і психіку

Баклофен має загальний вплив на всю нервову систему, а також на психіку. Щоб таблетки почали діяти, повинно пройти близько однієї години. Через 60 хвилин у людей під баклофеном різко змінюється настрій. Вони відчувають себе дуже бадьорими, веселими, щасливими. Їм здається, що є сили і енергія, щоб буквально перевернути світ. В такому стані людина може дуже багато працювати, не відчуваючи втоми. До речі, саме тому молодь використовує баклофен, щоб підготуватися до складним іспитів або закінчити проект в строк. Їм здається, що таблетки просто допомагають акумулювати життєві сили. Насправді пігулки створюють лише ілюзію. Так, під баклофеном люди встигають зробити дуже багато, але через таку надмірну розтрату енергії, через кілька годин після прийому, коли дія закінчується, вони відчувають різку втому. А потім настрій починає стрімко погіршуватися, з’являються депресивні думки, страхи.

Природно, що такі відчуття нікому не приносять радості. Хочеться знову відчути азарт, радість, щастя, відчуття, що весь світ може впасти до ніг. І людина приймає наступну порцію таблеток. Так і з’являється звикання.

А позбутися від нього дуже складно. Особливо якщо людина змішував баклофен з іншими наркотичними засобами. Ще один ефект таблеток полягає в тому, що вони посилюють вплив інших наркотиків. Тобто, наркоман може заощадити на дорогих засобах, змішавши їх з цим препаратом. Молодь також любить змішувати баклофен з алкоголем. Вони не усвідомлюють, що швидкий і максимальний ефект – це тільки вершина айсберга. Насправді, такі таблетки завдають шкоди організму і прискорюють руйнівний вплив спирту. Але наркоман цього не помічає, адже у нього з’явилася ілюзія, що він супергерой, який володіє силами, раніше від нього прихованими.

Багато баклофенових наркоманів пояснюють свою пристрасть тим, що з баклофеном вони нарешті змогли жити повним життям. Через вплив на нервову систему, таблетки знімають блоки в підсвідомості, позбавляють від комплексів і страхів. Правда всі ці почуття повертаються після закінчення ефекту таблетки, тому наркоман вживає ще й ще.

Люди з психологічними проблемами не розуміють, що зі страхами і неврозами потрібно боротися інакше. Адже у всіх комплексів і розладів є свої причини і коріння. Тільки позбувшись від них, можна вирішити проблему раз і назавжди. А баклофен лише створює ілюзію, яка руйнується без регулярного прийому цього препарату. Ось чому баклофеновим наркоманам так сильно потрібна спеціалізована допомога.

Якщо людина, яка пристрастилася до наркотиків, не пройде терапію з кваліфікованим психологом, вона або повернеться до прийому, або почне шукати інші засоби втечі від реальності. Оскільки баклофен не викликає фізичного звикання, хороший лікар допоможе хворому досить швидко позбутися від залежності. Від баклофена розвивається саме психологічна залежність, тому щоб позбутися цієї жахливої звички, потрібно змінити ставлення до життя і до самого себе.

Важливо усвідомлювати, що люди ніколи не стають наркоманами просто так. Якщо у людини щасливе життя, стабільна психіка, вона реалізує цілі, знаходиться поруч з людьми, які їй комфортні, то бажання вживати наркотики просто не виникне. Воно з’являється лише у тих, хто має певні психологічні проблеми. Причому, багато людей взагалі не усвідомлюють, що ці проблеми є, поки не починають працювати з психологами.

Ознаки залежності

Щоб вчасно розпізнати звикання до баклофеном, потрібно знати про основні симптоми, характерні для людей, які вживають цей наркотик. Зазвичай вони проявляються через певний проміжок часу і виражаються в наступному. У людини з’являється нудота, м’язи зводять спазми. Підвищується сонливість, виникає почуття апатії, розвивається депресія. Виникають галюцинації, ілюзії, в роті пересихає, кінцівки трясуться, болить голова.

А безпосередньо під час прийому таблетки, люди часто дихають, зіниці перестають реагувати на світло, людина стає занадто активною і життєрадісною.

Лікування від залежності

Багато хто думає, як припинити вживати баклофен без допомоги лікарів. На жаль це неможливо. Якщо перестати вживати даний препарат, почнеться ломка, яку нереально витримати без медикаментозної підтримки організму.

Часто наркомани починають вживати знову саме через біль по всьому тілу, депресивний стан. У клініці стан ломки знімається за допомогою препаратів, які стабілізують психіку і підтримують правильне функціонування органів.

Наркологічний центр доктора Кадирова пропонує кваліфіковану допомогу всім залежним від баклофену. Тому якщо з’явилася така серйозна проблема – не втрачайте часу і звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием