Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Аптечна наркоманія: як звичайний сироп від кашлю перетворюється в наркотик

Аптечна наркоманія: як звичайний сироп від кашлю перетворюється в наркотик

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
1 June 2020

Аптечна наркоманія дуже популярна в нашій країні і не тільки. В цьому немає нічого дивного, адже наркомани використовують препарати, які є в широкому доступі і використовуються для лікування різних простуд, зняття больового синдрому і так далі. Напевно, найбільш популярний легальний наркотик в аптеці – це глікодин. Препарат є муколітиком, і в його складі міститься речовина декстрометорфан. Особливість цієї речовини полягає в тому, що вона має вплив на частини мозку, що відповідають за кашель. Тобто, якщо вживати препарат згідно з інструкцією, це не завдає організму ніякої шкоди. Однак якщо перевищити дозу, звичайні ліки перетворюються в психостимулятор. Тобто, глікодин може впливати на свідомість, змінюючи його.

Тому, не дивлячись на те, що продаж наркотиків в аптеках суворо заборонено, наркомани можуть отримати доступ до наркотику, не переступаючи закону. Вживаючи сироп, наркомани відчувають сп’яніння від препарату, яке замінює їм ефект, одержуваний від сильніших наркотиків. Дуже часто люди із залежністю вдаються до такого способу отримання ілюзії задоволення, коли у них немає коштів на щось більш дороге. Зазвичай сиропом «балуються» або підлітки, або наркомани зі стажем, які вже просто не мають фінансів, щоб купувати щось дороге. Деякі дівчата навіть використовують такий сироп, як легкі наркотики в аптеці для схуднення. Тому що в стані ейфорії пропадає бажання їсти, і деякі жінки думають, що так вони зможуть привести своє тіло в порядок. Врешті вони або просто шкодять своєму здоров’ю, або починають пробувати важчі наркотики, оскільки у них з’являється бажання постійно перебувати в ейфорії, подалі від реального світу.

Як глікодин перетворюється в наркотик: особливості вживання і ефект

Оскільки сиропи від кашлю – це наркотики, які продаються в аптеці без рецепта, часто наркомани купують їх у великій кількості, щоб вживати в надмірних дозах або виділяти з нього саме речовину декстрометорфан.

Коли людина вживає сироп, то вона отримує той же ефект, що і від інших психостимуляторів, просто не настільки сильний. Щоб домогтися такого ефекту, наркомани перевищують рекомендовану дозу в 5-10 разів. Коли вони вживають достатньо сиропу, у них починаються ейфорійні стани, вони відчувають себе бадьорими. А якщо перевищити дозу в 10-20 разів, то ефект посилюється і ейфорія супроводжується галюцинаціями. Коли ж доза перевищена в 20-100 разів, це призводить до повної втрати себе, зміни сприйняття часу. Тобто людина повністю дезорієнтується і перестає сприймати не тільки те, що відбувається навколо, але і себе саму.

Ось тому наркомани, вибираючи які наркотики можна купити в аптеках, віддають перевагу саме цьому невинному сиропу від кашлю. Ось тільки вони не замислюються про те, що через вживання такої кількості сиропу може виникнути психоз, істерія і людина почне робити жахливі вчинки по відношенню до себе і оточуючих.

До того ж, після того, як дія сиропу закінчується, ейфорія завжди змінюється депресією, пригніченістю. Людина стає похмурою, а якщо вона вживає постійно, то поступово починає з’являтися абстинентний синдром. Тобто у наркомана починається ломка, якщо він довго не вживає. Ось чому, перш ніж думати, як купити наркотики в аптеці, потрібно задуматися про те, чи варто так знущатися над своїм організмом. Тому що тимчасове задоволення дуже сильно програє перед депресивними станами і побічними ефектами, які виникають після того, як ефект зникає або ж в разі сильного передозування.

Негативний вплив наркотику на організм

Дуже часто люди, особливо це стосується підлітків, не розуміють, наскільки шкідливим для здоров’я є зловживання сиропом від кашлю. Якщо в організм потрапляє занадто багато глікодину, то може спостерігатися:

 • тахікардія;
 • головний біль;
 • розлад роботи шлунково-кишкового тракту;
 • проблеми з органами дихання і роботою серця.

Також дуже великою проблемою стає і те, що доступні наркотики в аптеці часто призводить до серйозної залежності від більш потужних препаратів. Тому що, звикнувши до сиропу, люди починають шукати те, що дасть більш сильний ефект. Врешті вони вживають наркотики, які викликають дуже швидке звикання і мають вкрай негативний вплив на організм.

Також небезпека глікодину складається і в тому, що при передозуванні цим препаратом, організм піддається дуже серйозним стресам, які призводять до:

 • панічних станів, появі безпідставного страху;
 • проблем зі сприйняттям будь-якої інформації;
 • порушень в роботі органів почуттів;
 • нудоти і блювоти;
 • підвищення тиску;
 • запаморочення, судом, коми;
 • руйнування клітин, що знаходяться в головному мозку;
 • ниркової і печінкової недостатності;
 • проблем з диханням;
 • появи свербежу і висипу;
 • втоми, сонливості;
 • виникнення тремору.

Якщо людина стає залежною від препарату, вона не може контролювати себе, агресивно ставиться до оточуючих і погано контролює те, що робить. Тому вона легко може отримати передозування, яка призведе до серйозних наслідків.

Тому якщо хтось із ваших близьких вживає сироп від кашлю в якості наркотику – не втрачайте час даремно і не думайте, що це просто примха. Звертайтеся в клініку Кадирова, щоб вчасно допомогти людині позбутися залежності.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием