Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Амфетаміновий психоз: руйнування психіки і особистості під впливом амфетаміну

Амфетаміновий психоз: руйнування психіки і особистості під впливом амфетаміну

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
1 July 2020

Прийом наркотиків завжди має наслідки, які часто виявляються через порушення психіки. Одним з видів таких порушень є амфетаміновий психоз. Коли у людини починають проявлятися такі психічні проблеми, це може призвести до істерик, депресій і навіть спроб суїциду. Тому важливо знати, скільки триває амфетаміновий психоз, що відбувається з людиною і як їй можна допомогти. Відразу варто сказати, що при таких серйозних психічних розладах необхідно негайно викликати фахівців. Тому що домовитися з людиною в психозі неможливо. Вона не здатна адекватно оцінити ситуацію і може нашкодити собі або близьким.

Амфетаміновий психоз: симптоми і лікування

Такі психози виникають в тому випадку, коли людина регулярно вживає наркотик амфетамін. Через руйнівний вплив наркотику страждає психіка людини, і це призводить до таких плачевних наслідків.

Амфетаміновий психоз і його симптоми частіше проявляються якщо людина:

 • є підлітком;
 • приймає інші види наркотиків;
 • має нестійку психіку.

Якщо вчасно не допомогти хворому, це призведе до того, що такі психози перейдуть в хронічну форму. Відповідно, людина взагалі перестане сприймати навколишній світ адекватно, через що буде страждати вона сама і її близькі.

Ось чому так важливо розпізнати симптоми амфетамінового психозу і чітко знати, що потрібно робити. Варто зазначити, що у різних людей психоз проявляється по-різному. Це залежить від індивідуального стану психіки. Однак є і загальні симптоми, про які необхідно пам’ятати, якщо хтось із оточення приймає амфетамін. До таких симптомів належать:

 •  поява короткочасних або тривалих галюцинацій;
 • проблеми з вимовою – вона стає незв’язною, складно зрозуміти, що саме людина хоче сказати і яку думку донести;
 • ажитація – необхідність постійно рухатися, хворий не може спокійно сидіти на одному місці, навіть якщо сильно втомився;
 • виникнення сильного відчуття тривоги, страху, які проявляються через манію переслідування;
 • неадекватне сприйняття і розуміння вчинків оточуючих, агресивна реакція, образа;
 • панічні атаки і сплутаність свідомості;
 • повна дезорієнтація як в мисленні, так і в просторі.

Ось що таке амфетаміновий психоз, якщо говорити про нього максимально коротко. Варто відзначити, що ознаки можуть з’явитися не відразу і не всі. Те, наскільки людина буде неадекватною під час психозу, залежить її стажу наркоманії, а також від того, яку дозу вона прийняла.

Психоз страшний не тільки тому що людина подовиться неадекватно під час нападу. У нього є серйозні наслідки. Після того, як проходить дія амфетаміну, людина впадає в депресію, апатію, у неї немає сил. Також іноді спостерігається агресивна поведінка. І чим частіше відбуваються психози – тим складніше хворому після них відновлюватися. Врешті це призводить до:

 • деградації особистості;
 • появи неврозів;
 • виникнення нав’язливих ідей;
 • суїцидальних думок;
 • розвитку шизофренії.

У хворих спостерігаються порушення пам’яті, вони не можуть на чомусь сконцентруватися, з’являються проблеми і з контролем поведінки. Так відбувається тому, що амфетамін сильно розганяє нервову систему, через що вона швидко зношується, що і призводить до проблем з психікою.

Небезпека психозу ще і в тому, що він триває не пару годин, а від 3-х до 7-и днів. Такі «марафони» дуже вимотують організм. У 30-ти випадках з 100, людина вже взагалі не може повністю відновитися.

Саме тому хворому необхідна допомога фахівців. Амфетамінові наркомани вважають, що здатні впорається самі і що з ними нічого страшного не відбувається. Звичайно ж, це не так. Щоб допомогти вилікуватися від захворювання і зробити наслідки від психозів мінімальними, потрібно звертатися в клініку, де людині нададуть як психологічну, так і медикаментозну допомогу. Тільки комплексне лікування дасть позитивний результат і допоможе людині змінити своє ставлення до життя і знову соціалізуватися в суспільстві.

Клініка доктора Кадирова пропонує саме таке лікування. Тому якщо ваша близька людина страждає від амфетамінових психозів – звертайтеся негайно, щоб не було пізно.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием