Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Амфетамін – наркотик, який призводить до психозів і суїцидів

Амфетамін – наркотик, який призводить до психозів і суїцидів

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Амефетамін – це один з найпопулярніших наркотиків в сучасному світі. Він є стимулюючим препаратом, який прискорює сполучення між тілом і мозком. Цей вид наркотичної речовини може мати різні форми, оскільки дилери постійно шукають способи, щоб продавати амфетамін і не потрапити в руки до поліції.

ПОЯВА АМФЕТАМІНУ

Відразу ж варто відзначити, що цей наркотик є одним з найнебезпечніших і викликає швидке звикання. Хоча спочатку препарат синтезували як ліки від астми. Потім їм лікували депресію, хворобу Паркінсона, використовували як засіб для схуднення. Результатом всього цього стала поява величезної кількості амфетамінових наркоманів. Тому в 60-х роках препарат почали забороняти, але залежні люди шукали способи дістати наступну дозу. У сучасному суспільстві цей вид наркотику дуже популярний серед молоді.

ДІЯ АМФЕТАМІНУ НА ОРГАНІЗМ

Починаючи вживати наркотик, людина розраховує на отримання задоволення, поліпшення концентрації уваги, зменшення сонливості і апетиту. Багато хто вживає амфетамін, як і метамфетамін, щоб швидше худнути, вчити складні іспити, швидко виконувати робочі завдання або ж відриватися на вечірках. Завдяки тривалому впливу люди більше встигають, тому починають приймати наркотик все частіше. Врешті, у них починається розлад сну, з’являються галюцинації, людина часто знаходиться в стані марення. Якщо наркоману вчасно не допомогти, є великий ризик того, що він буде вживати занадто великі дози і покінчить життя самогубством або ж його організм просто не витримає сильного перенапруження, яке викликає препарат.

ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЩО ЗАЛЕЖНИЙ ВЖИВАЄ АМФЕТАМІН

У кожної людини своє сприйняття препарату, але у всіх наркоманів, які вживають амфетамін спостерігається:

 • постійне роздратування і короста (все тіло чухається);
 • пересихання в роті і розширення зіниць;
 • мимовільний скрегіт зубів;
 • відсутність апетиту;
 • підвищення пітливості.

При передозуванні у людини може початися аритмія, яка призведе до серцевого нападу і смерті.

Прийом амфетамінів має довгострокові наслідки. Тому перш ніж пробувати наркотик в перший раз, варто подумати про те, наскільки буде погано після закінчення стану «кайфу».

А якщо залежність вже з’явилася, то необхідно відразу ж звертатися в центр реабілітації наркоманів. Абстинентний синдром після регулярного вживання амфетаміну супроводжується сильними болями, тому завжди потрібна допомога фахівців і медикаментозна підтримка.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием