Практично всі люди знають, що зловживання спиртними напоями може призвести до сумних наслідків. Воно згубно позначається на зовнішності і поведінці людини, а також негативно впливає на здоров’я. Якщо у вас або кого-то з близьких виникло алкогольне отруєння – що робити в такій ситуації? Що робити в домашніх умовах, до прибуття медиків?
Щоб правильно підбирати методи та засоби реабілітації, важливо зрозуміти механізм дії спиртного. Етиловий спирт, потрапляючи в організм, доходить до шлунка і печінки, з високою швидкістю всмоктується в кров. Взаємодіючи з іншими речовинами, він проходить ланцюжок хімічних реакцій, і перетворюється в токсичні сполуки. Побічними продуктами таких реакцій є вода, вуглекислий газ і ацетальдегід, який продовжує вступати в небезпечні сполуки. Симптоми алкогольної інтоксикації дуже схожі на отруєння наркотичними речовинами.
Вчені поки що не вирахували точної формули, за якою можна визначити для конкретної людини критичну дозу спиртного. Дехто стверджує, що гранична «норма» – це обсяг міцних напоїв, при якому людина ще в змозі триматися на ногах і міркувати. Але є випадки, які спростовують таку теорію.
На думку медиків, багато що залежить від індивідуальних показників:
Ось найпоширеніші симптоми алкогольного отруєння:
В окремих випадках у людини порушена координація в просторі, він може різко втрачати свідомість.
Що робити при отруєнні алкоголем? Взяти себе в руки, позбутися від паніки, об’єктивно оцінити ситуацію, надати потерпілому посильну першу допомогу, а також викликати медиків.
Ось перша допомога, яку можна надати при алкогольному отруєнні прямо на місці:
У разі зупинки дихання необхідно діяти блискавично. Згадайте курси надання первинної медичної допомоги: непрямий масаж серця і вентиляція легенів. Такі заходи допоможуть частково відновити кровотік і дихання, і дочекатися приїзду медиків.
Щоб перша посильна допомога при отруєнні алкоголем дала бажаний результат, важливо уникнути типових помилок. Ось кілька застережень, про які слід знати всім:
Якщо ви помітили тривожні симптоми алкогольної інтоксикації у своїх близьких і знайомих, однозначно варто відняти спиртне. І ні в якому разі не дозволяти продовження банкету. Важливо стежити за станом серцево-судинної системи і роботи серця, а також за вмістом цукру в крові (він може різко падати).
Деякі вважають, що антидот алкоголю – молоко, і намагаються зняти ознаки отруєння з його допомогою. Однак у лікарів для зняття алкогольної інтоксикації є особливий набір препаратів. Мета такої реабілітації – прискорити виведення продуктів розпаду з організму, а також очищення організму від токсинів.