Центр лікування залежностей
Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
АЛКОГОЛЬНА ДЕГРАДАЦІЯ

АЛКОГОЛЬНА ДЕГРАДАЦІЯ

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
5 December 2019

Пияцтво принижує людину, забирає її розум,
принаймні на деякий час, і врешті-решт
перетворює її у тварину.

Ж.Ж. Руссо

Алкогольна деградація є наслідком тривалого зловживання алкоголем.

На відміну від інших видів психічної деградації, на перший план виходить морально-етичне зниження. У наших хворих з’являються такі риси характеру, як безпечність, послаблення почуття совісті й зобов’язання, втрата різносторонніх інтересів, егоїзм, паразитичні тенденції, емоційне огрубіння, поверховість, брехливість тощо.

І якщо на початку захворювання ці риси менш помітні, то з прогресом захворювання вони формуються, кристалізуються та стають незворотними. Мені здається, їх можна назвати негативною симптоматикою.

Багато вчених стверджують, що на фоні лікування, за умови тривалого утримання, усе це можна зупинити. На жаль, у своїй практиці я такого не зустрічав. Існують такі пацієнти, у яких перспектива сприятливого результату залежить від їх ставлення до хвороби. А є й такі хворі, які потребують догляду. Хворі з алкогольною деградацією вимагають догляду. Якщо хворі соматично компенсовані, у такому разі доцільне перебування в реабілітаційному центрі. Але на практиці ми бачимо, що токсична дія алкоголю не проходить без сліду.

Науково доведено, що всі хворі, які страждають від алкоголізму, мають ураження підкіркових відділів і атрофію кори головного мозку. Деякі вчені вважають, що алкоголь безпосередньо впливає на головний мозок. Інші вважають, що зміни в головному мозку відбуваються внаслідок цирозу печінки. Але від цього суть залишається незмінною.

У 45-70% хворих, які звертаються за лікуванням, спостерігається виражене інтелектуальне зниження – це погіршення здатності до абстрактного мислення та вирішення проблем, пам’яті, психомоторики. У багатьох проявляється деградація у вигляді алкогольних психопатоподібних змін. Хворі стають злими, вибуховими, дисфоричними. Їх поведінка вимагає корекції психотропними препаратами. Також спостерігаються алкогольні неврозоподібні зміни – це переважання астенії, багато тяжких вегетативних відчуттів, з якими хворі вирішують боротися за допомогою спиртного. Ці хворі також потребують медикаментозного лікування. Статистика каже, що у хворих із вираженою алкогольною деградацією проявляється різноманітна соматична та неврологічна патологія. Сюди належить жирова інфільтрація печінки (до 90% усіх хворих), алкогольний гепатит (до 40%), алкогольний цироз печінки (до 20%), панкреатит (75% випадків мають алкогольне походження), кардіоміопатія (20-30% випадків алкогольного походження), аритмія серця (миготлива аритмія відзначається в 63% хворих алкоголізмом і лише в 33% неалкоголіків), гіпертонічна хвороба, мозкові інсульти, поліневропатія (до 76%, а із застосуванням електронейроміографії – у 100% хворих), ослаблення імунної системи і пов’язана з ними вразливість до інфекцій і злоякісних пухлин.

Усі говорять про загальний психофізичний занепад, що дало підстави деяким дослідженням розглядати алкогольну деградацію як прискорення звичного процесу старіння організму. За такими хворими можна доглядати й стежити в домашніх умовах. Своєчасно давати ліки, консультуватися з лікарем. А можете розмістити його в реабілітаційному центрі наркоманії. Вибір за вами. Але з огляду на психічні, соматичні, неврологічні зміни, такі хворі не можуть залишатися без контролю лікаря.

З повагою, Кадиров А.О.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием