Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Алкогольна амнезія: чому виникають провали пам’яті і чим вони небезпечні

Алкогольна амнезія: чому виникають провали пам’яті і чим вони небезпечні

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
13 April 2020

Алкоголізм – це справжнє захворювання, через яке страждають всі органи, в тому числі і мозок, а також нервова система. Про те, що спиртне негативно впливає на головний мозок свідчить агресивна поведінка, депресивні і апатичні настрої, а також провали в пам’яті після алкоголю. Якщо людина не може згадати, що з ним відбувалося під час вживання спиртного, це означає, що вона є алкоголіком. Правда, стадія алкоголізму поки що перша і якщо вчасно на це звернути увагу, то можна вирішити проблему до того, як вона посилиться і доведеться звертатися за допомогою до фахівців.

Що таке алкогольна амнезія і через що вона починається

Аби ви зрозуміли, що таке алкогольна амнезія і яке лікування необхідно в такій ситуації, ми коротко розповімо про те, як алкоголь впливає на кору головного мозку. Якщо людина спожила надто багато алкоголю, вона відчуває те ж, що і після черепно-мозкової травми або ж матиме відчуття як у людини з психічними розладами та відхиленнями. Так відбувається тому, що в момент, коли етанол потрапляє в головний мозок через кров, нейронні клітини починають блокуватися. Далі передача нервових імпульсів починає затримуватися і зупиняється діяльність мозку. Це і призводить до проблем з формуванням пам’яті дострокового типу.

Знаючи, що таке алкогольна амнезія і в чому її причини, можна зрозуміти, що потрібно робити, щоб позбутися від подібних проблем. Звісно ж, в першу чергу необхідно відмовитися від спиртних напоїв, тому що чим частіше людина вживає алкогольні напої – тим більше нервових клітин гине і тим частіше наступають такі провали в пам’яті.

Також якщо наступила алкогольна амнезія і постало питання: «як згадати», потрібно звернути увагу на свій фізичний стан і сон. Малоймовірно, що людина згадає те, що з нею вже відбувалося, але, в майбутньому, у неї не буде провалів в пам’яті. За умови, що вона перестане зловживати алкоголем.

Отже, щоб поліпшити пам’ять, потрібно наситити мозок киснем і зняти з нього навантаження. Для цього необхідно давати тілу фізичні навантаження, а також відновити режим сну. Ще, слід переглянути раціон харчування, не переїдати, вживати більше продуктів, які містять вітаміни, і скоротити кількість шкідливої ​​їжі.

Також, коли відбувається провал в пам’яті, на наступний день не варто перевантажувати мозок. Необхідно дати йому нормально відновитися. Крім цього, можна прийняти лікарські препарати, які позитивно діють на мозкову активність. Тому що швидкість відновлення пам’яті безпосередньо залежить від того, яке загальний стан організму. Якщо людина здорова, то і мозкова діяльність відновлюється набагато швидше. Але коли люди вживають алкоголь регулярно, це відбивається на стані їх внутрішніх органів. Відповідно, в певний момент доведеться витрачати багато часу, сил і медикаментів на відновлення організму в цілому і пам’яті зокрема.

Чим шкідлива амнезія алкогольна

Через провалів в пам’яті людина відчуває психологічний дискомфорт, тому що їй здається, ніби вона зробила щось погане, ганебне, про що не може згадати. Однак не тільки це є негативним наслідком надмірного вживання і амнезії. Також через постійні провали в пам’яті, виникають й інші проблеми, наприклад:

  • значно знижується реакція;
  • з’являються порушення координації;
  • люди безпричинно втрачають свідомість;
  • значно знижуються інтелектуальні здібності.

Так відбувається в тих випадках, коли людина регулярно п’є до провалів в пам’яті. Згодом проблема ще більше посилюється і через регулярне, надмірне вживання спиртного, у людей починаються довготривалі провали в пам’яті, оскільки організму дуже не вистачає вітаміну В. Така амнезія при алкогольному сп’янінні призводить до:

  • дуже різкого зниження ваги, яке може перерости в дистрофію;
  • абсолютної втрати орієнтації в просторі;
  • порушень чутливості нервових закінчень;
  • сильного ослаблення всіх видів пам’яті.

Тобто, хворий поступово перестає сприймати реальність адекватно, оскільки його організм не в змозі обробляти інформацію, що надходить ззовні і правильно на неї реагувати.

У алкоголіків дуже часто спостерігається втрата пам’яті після запою. Так відбувається тому, що їх організм втрачає все життєво важливі ресурси і навіть протверезівши, ці люди вже не можуть ніяк заповнити прогалини в пам’яті, бо організм з цим просто не здатен впоратися.

Отже, якщо алкогольна амнезія стала частим явищем, обов’язково потрібно звертатися за допомогою. Тому що людина, яка страждає від таких провалів пам’яті, є залежною. А це значить, що вона не зможе кинути пити самостійно. Хворому допоможуть тільки наркологи та психологи, які припишуть медикаменти, що сприяють поліпшенню фізичного стану. А також допоможуть розібратися з проблемами психологічного характеру і розв’язати їх.

Клініка доктора Кадирова пропонує весь комплекс заходів, завдяки яким людина зможе кинути пити, і жити щасливим життям без залежності і амнезії.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием